نام: بابک ریاحی‌پور

 نام و نام خانوادگی : بابک ریاحی‌پور 
تاریخ تولد :  مرداد ماه سال ۱۳۴۸ 
محل تولد : تهران
..........................................
وی نوازنده گیتار باس ، آهنگساز و تنظیم کننده است.

وی نوازندگی گیتار باس را در بیست سالگی در کشور آلمان آغاز کرد و در همان ابتدا به عضویت گروه موسیقی دبیرستان درآمد . 
وی پس از بازگشت به ایران همکاری خودرا با بابک امینی و سپس با کورش یغمایی آغاز نمود . 
بابک یکی از چهار عضو تشکیل دهنده گروه " آویژه " در سال ۱۳۷۵ بود که به همراه این گروه موفق به دریافت جازه بهترین گروه پاپ بعد از انقلاب گردید .

وی همچنین به عنوان یکی از اعضاء با گروه " اوهام " نیز همکاری نمود و در آلبوم نهال حیرت با این گروه به همکاری پرداخت . 
از سال ۱۳۷۷ با آغاز موج جدید موسیقی پاپ در کشور با خوانندگان پاپ نظیر محمد اصفهانی ، مانی رهنما ، علیرضا عصار و ... شروع به همکاری کرد . 
بابک یکی از اعضای گروه خانم آتشین در اولین کنسرت های بعد از انقلاب بود و به مدت شش ماه در خارج از کشور با این خواننده بزرگ همکاری نمود. 

وی در سال ۱۳۸۲ اولین آلبوم شخصی خود به نام " آزمون و خطا " را منتشر نمود که در این آلبوم از هنرمندان مهمان مانند : هومن جاوید ، عین اله کیوان شکوه ، فرمان فتحعلیان ، شهرام شرباف ، شاهرخ ایزد خواه و ... استفاده شده است .
 بابک نهایتاً در سال 1382 اولین کنسرت اختصاصی خود را با همکاری نوریک میساکیان (نوازنده گیتار الکتریک) و رامین بهنا (کیبورد)، آرا سرکیسیان (درامز) و حامد طاهری (گیتار باس 2) در آمفی‌تأتر بیمارستان میلاد اجرا کرد. که در این کنسرت حاضرین شاهد اجرای آثاری از آلبوم آزمون و خطا (اولین آلبوم بابک ریاحی‌پور )و قطعاتی از نوریک میساکیان بودند. 


چند سال بعد در زمستان سال 1386 بابک ریاحی‌پور دومین کنسرت خود را در کاخ نیاوران بروی صحنه برد که نسبت به کنسرت اول خود با تغییرات زیادی چه از لحاظ تنظیم آثار و چه از نظر نوازندگان همراه بود. 
در این کنسرت به غیر از رامین بهنا (نوازنده کیبورد) تمامی نوازندگان کنسرت سال 1382 جای خورد را به نوازندگان جوان و نه چندان نام آشنا داده بودند. در این کنسرت، صفا درمان (نوازنده گیتار الکتریک) و فرزاد قیصری‌پور (نوازنده درامز) بابک ریاحی‌پور را همراهی می‌کردند در این کنسرت نیز قطعاتی از آلبوم آزمون و خطا و چند قطعه جدید از ساخته‌های بابک اجرا شد.

آخرین کنسرت گروه بابک ریاحی‌پور تنها با فاصله چند ماه در 19 و 20 اردیبهشت ماه 1387 در تالار فارابی دانشگاه هنر تهران در طی سه اجرا، تقدیم علاقمندان موسیقی بابک ریاحی‌پور گردید.

..........................................
آثار :
آلبوم " آزمون و خطا "
بابک ریاحی پور در طی دوران فعالیت هنری خود در ده‌ها آلبوم و صدها کنسرت حضور داشته و با هنرمندان مختلف همکاری نموده است .

برای دیدن وب سایت بابک ریاحی پور، اینجا کلیک کنید.


منبع : وب سایت بابک ریاحی پور


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره