نام: مجید اخشابی

تاریخ تولد:1351
تحصيلات:مهندسي عمران از دانشگاه فنی مهندسی چالوس وليسانس دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد
وهم اكنون دانشجوی فوق‌ليسانس دانشگاه سراسری هنر
دو برادر و دو خواهر دارد و فرزند آخر خانواده

...........................
در بيست و هفتم دي‌ماه سال 1351 در بيمارستان اقبال تهران به دنيا آمد، تا هفت سالگي در محله جيحون زندگي مي‌كرد، سپس پدرش كه كارمند دولت بود، تصميم گرفت به سرزمين پدري‌اش، تنكابن برود و از اين رو در محله ساحل طلايي اين شهر ساكن شدند.
دوست پدرش يك روز به منزلشان آمد و با خود سنتوري آورد و كمي سنتور نواخت، همان مسئله باعث شد تا به اين ساز دل ببندد، در سن 8 سالگی با استفاده ازنخ نايلون و چوب توانست سازی شبيه به سنتور بسازد و خود را با نواختن آن سرگرم کند.جالب اينکه او توانست بدون هيچگونه آموزش قبلی، اين ساز را به درستی کوک کند و بنوازد. با توجه به اين علاقه وافر،پدرش يک ساز سنتور برای وی تهيه کردند.

majid akhshabi دانلود آهنگ نقطه سر خط   مجید اخشابی


..........................
در سن ۱۷و۱۸ سالگی کار تدریس را شروع کرده است .
فعاليت حرفه ای وی از سال 1370 در زمينه های نوازندگی، آهنگسازی، تنظيم، نظارت بر ضبط و توليد آثار موسيقی آغاز شد. حاصل اين تلاش آثار متعددی در گونه ها و فرمهای مختلف موسيقی است که به صورت کاست و CD منتشر شده است. وی از سال 1375 با تشکيل گروه هنری مهرآوا ضمن همکاری با صدا و سيما کنسرتهای متعددی را در ايران و مراکز معتبر علمی و فرهنگی کشورهايی چون انگلستان، روسيه، اسپانيا، ژاپن (فستيوال مين اون)، کره، هندوستان، مالزی و ... به اجرا در آورده است.

افتخار همکاری با استادانی چون محمدعلی معلم، فريدون شهبازيان، همايون خرم و بسياری از هنر مندان صاحب نام ديگر تجربيات ارزنده ای را برای وی به ارمغان آورده است.
مجيد اخشابي كارش را با موسيقي سنتي آغاز كرد و سپس به پاپ رو آورد، اما سبكي از موسيقي را انتخاب كرد كه باعث شد ترانه‌هايش ماندگار شود، يعني تلفيق موسيقي سنتي و پاپ كه به دل شنونده مي‌نشيند.
ازاو تاكنون سه آلبوم به نام‌هاي گمگشته، همراز و پريزاد، همچنين تيتراژ ده‌ها سريال و نزديك به سي كار مناسبتي از او در تلويزيون پخش شده است.


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره