نام: سید عبدالحسین مختاباد

متولد یکم فروردین ماه 1345
در روستای امره از توابع شهر ساری

...........................
دوران دبستان و راهنمايي و دبيرستان را در شهر ساري گذراند وهمزمان به تعزيه خوانی در گروههای تعزيه محله اش هم پرداخت.
از سال‎های اوليه انقلاب با شنيدن آلبوم‌های گروه چاووش و صدای محمد رضا شجريان به موسيقی سنتی علاقه مند شد و تمرين و رديف خوانی را با سرمشق قرار دادن كارهای شجريان پی گرفت.

سال 1363 با قبولی در رشته جامعه شناسی دانشگاه تهران به اين شهر آمد و از همان زمان به كلاس درس استاد كريم صالح عظيمی در راديو رفت و آموزش رديف آوازی را نزد ايشان تا سال 70 ادامه داد.
مختاباد از يك سال بعد به واحد موسيقی حوزه هنري پيوست و همراه حسام‌الدين سراج و محسن نفر در شكل دهی به اين بخش نقشی جدی ايفا كرد.
آشنايی و نواختن سازهای سنتور و سه تار از ديگر تلاش‎های مختاباد در موسيقی سنتی بود.
اجرای كنسرت های متعدد در تالارهای انديشه و وحدت با گروه صبا نخستين تحركات صحنه‌ای مختاباد بود.

............................
اواسط سال هفتاد وي نخستين آلبوم خود باعنوان " تمنای وصال" را به بازار موسيقی عرضه كرد. در اين آلبوم كه با آهنگسازی زنده ياد حسين فرهاد پور ضبط شده بود، مختاباد برخی از ملودی های تصانيف را هم خود پرداخت كرد.
بعد از اين آلبوم وی به عنوان يكی از خوانندگان خوش آتيه موسيقی ايراني مطرح شد و با آلبوم " بوی گل" به آهنگسازی فريدون شهبازيان و آلبوم "شكوه"  با آهنگسازی مهيار فيروز بخت جلوه های ديگری از موفقيت های خود را به تماشا نهاد.
مختاباد در فاصله سال‌های 72 تا 77 بيش از 10 آلبوم موسيقی راخواند وآهنگسازی  كرد و دراين مدت هم نزد محسن الهاميان، كامبيز روشن روان و برخی ديگر از اساتيد موسيقی با علومی چون سلفژ، هارمونی و آهنگسازی آشنا شد.
در ميانه‌های سال 77 مختاباد برای ادامه تحصيل به كانادا رفت و پس از اقامت دوساله در اين كشور به دانشگاه گلد اسميت انگليس آمد و زير نظر جان بيلی، موسيقی ‌دان شهير انگليسی، دوره‌های فوق ليسانس و دكتری خود را گذراند.
مختاباد برای دفاع از پايان نامه دكتری خود به انگليس رفت و همزمان كار عملی خود باعنوان "سمفونی صبا " را نيز ارائه داد.
در اين فاصله وی با گروههای باربد به سرپرستی محمد ساعد كنسرت های متعددی را اجرا كرد كه يكی از اين آثار اجرای تصنيفی با فرمی نو روی شعر معروف استاد محمد رضا شفيعی كدكنی ( هزاره دوم آهوی كوهی) بود كه همين تصنيف با اركستر ملی به رهبری فرهاد فخر الدينی در تالار وحدت و باصدای مختاباد اجرا شد.
آلبوم " بهشت من " كه حاصل همكاری وی را سامان احتشامی ( نوازنده پيانو وآهگساز) است از جمله ديگر كارهای وی در زمينه موسيقی است. آخرين آلبوم مختاباد، "ماه مجلس" است كه اخيرا به بازار موسيقی عرضه شده است.
مختاباد هم اينك در دانشكده صدا و سيما در رشته موسيقی تدريس می‎كند.

آلبوم سایه دوست آلبوم سایه دوست


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره