نام: سالار عقيلی

نام و نام خانوادگی : سالار عقيلی 
تاریخ تولد :  آذر ماه ۱۳۵۶ 
محل تولد :  تهران
..............................
از همان سنين بچگی بسيار دقيق و نکته سنج بود. از سه چهار سالگی مادرش متوجه روحيه موسيقائی سالار شد و سعی کرد آن را تقويت کند و خيلی اصرار داشت که  از همان ابتدا تحت تعليم کلاسيک قرار بگيرد و سالار از کودکی با هنر موسيقی و آواز خو گرفت. 
در حالی که مادر او خانم سوسن رهنورد نقش بزرگی درتقويت روحيه هنری سالار داشت اما پدرش بر درس و آموزش مدرسه ای او تاکيد می کرد. سهيل برادر بزرگتر او هم اهل موسيقی است و گروه موسيقی پاپ خود را دارد.
سهيل ، برادر بزرگتر او، پيانو می زد. سالار هنوز خيلی کوچک بود به طوری که دستش به کلاويه‌ها نمی رسيد ، پای پيانو می ايستاد ، خودش را بالا می کشيد و با کلاويه‌ها بازی می‌کرد و از خنده ريسه می‌رفت. به مرور با سازهای مختلف آشنا شد و آنها را به خوبی ياد گرفت. تنبک‌ را نزد آقای امير بيداريان آموخت و بعد پيانو، دف، سه تار و سنتور را زير نظر استادان و يا به تنهايی ياد گرفت.

وی درمدرسه رازی دوران ابتدايی را پشت سر گذاشت. 
سال ۱۳۷۲ وارد هنرستان موسيقی شد . گرچه در هنرستان موسيقی، استادان با تجربه‌ای او را راهنمايی می کردند اما سيزده ساله بود که استاد صديق آموزش او را پذيرفت و او به عنوان پايان نامه هنرستان کاست "صبحدم" را در سال۱۳۷۴ - ۱۳۷۵ ضبط کرد که فقط ميان هم شاگردی‌ها و خانواده‌هايشان پخش شد.
سال ۱۳۸۱ اولين آلبوم حرفه ای خود را به نام " عشق ماند " ارائه داد. اما پيش تر در چندين کنسرت هنر آفريده بود.
سال 1383  صدای او به عنوان خواننده ثابت ارکستر موسيقی ملی ايران در تالارهای موسيقی طنين انداخت.
سالار همکاری خود را با گروه دستان آغاز کرد و  با گروه دستان يک سی.دی  منتشر کرد و همراه با این گروه، در کنسرت "دريای بی پايان" ، در آمريکای شمالی اجرا داشت.
دريای بی پايان" در ونکوور اجرا شد در حالی که در روزهای پيشتر، علاقه مندان در تورنتو، اتاوا و مونترال از "شرو شور" دستان و سالار عقيلی لذت برده بودند. 

.....................................................................................................................................
وی در باره همسرش می گويد: "حرير، نقش به سزايی در مسير هنری من داشت "
( حرير شريعت زاده متولد خرداد ۱۳۵۶ در تهران است. از خانواده‌ای هنری می آيد. يک خواهر و دو برادر دارد. يک برادر و يک خواهر او در آلمان زندگی می کنند و برادر دوم ساکن تهران است.
پدربزرگ مادری او کرمانی تبار بوده و صدای خوشی داشته است. برادری که در ايران زندگی می کند  تار را نزد استادانی همچون حميد متبسم و آقای طهماسبی آموخته است.
از پنج سالگی پيانو را شروع کرد، از کلاس اول راهنمايی تا دوم دبيرستان با جواد معروفی بعد با خانم جواهری و ديرتر با خانم فخری ملک پور آموزش ديد. سبک استاد محجوبی را فرا گرفت و از آن پس با اين سبک کار می کند. از خانم پريسا رديف‌های آوازی را ياد گرفت.
او در دانشگاه سراسری رشته تغذيه خوانده‌ است و در دانشگاه، موسيقی را هم پشت سر گذاشته است. )


حرير شريعت زاده در جشنواره موسيقی فجر در سال ۱۳۷۵ با سالارآشنا شد ، با مادرش به عنوان تماشاچی به جشنواره رفته بود ، اعلام شد که گروه حوزۀ هنری برنامه دارد ، صدای سالار سالن را پر کرد ، او جوانی ۱۷ – ۱۸ ساله و ناشناخته بود ...
پس از آشنايی بيشتر، همکاری هنری خود را آغاز کردند. با هم کارهای مختلفی با پيانو انجام دادند ، تا اينکه در سال ۱۳۷۹ با هم ازدواج کردند.
سرانجام اولين کنسرت به اصرار و همت اين زن جوان هنرمند، شکل گرفته و اجرا شد. 
در يکی از شب های اجرا در "شفق" فردی نزد ما آمد و پرسيد آيا سالار مايل است با استاد شجريان آشنا شود؟
اين آشنايی برای حرير جوان "سبب افتخار همکاری با استاد شجريان و انتشار نوار "بوی باران" شد که در آن با پيانو، استاد شجريان را همراهی می کرد .
................................
سبک آواز او بيشتر سبک قدما است، علی الخصوص استاد بنان
او در سبک خود بيشتر سبک طاهرزاده ، اقبال ، تاج اصفهانی و محمودی خوانساری را بيشتر با هم تلفيق کرده است .
................................
اولين آلبومش " عشق ماند " نام دارد که  كاري از ارشد تهماسبی است.
وی آلبوم‌هاي " سايه هاى سبز " و " درياى بي‌پايان " را منتشر كرده و سعدي‌نامه را همراه با گروه دستان و آهنگسازی ارشد تهماسبی روانه بازار نموده است . 
................................
وی در حال حاضر فقط با ارکستر ملی ايران به رهبری استاد فرهاد فخرالدينی و با گروه راز و نياز که گروه خودش است کار می کند .


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره