نام: قرن من

نویسنده : گونتر گراس
مترجم : کامران جمالی
..............................
تاریخ چاپ : 1383
قطع : رقعی
تعداد صفحات : 504
نوع صحافی : سخت
شابک : 964-7033-95-8
..............................
درباره کتاب :
قرن من ، آخرین اثر برجسته ترین نویسنده ی حال حاضر آلمان،‌ گونتر گراس است. این کتاب مجموعه ای از یکصد داستان کوتاه است که هریک با نگاهی متفاوت،‌به یکی از سال های قرن بیستم می پردازد.برنده ی نوبل ادبی 1999

قرن من آخرین اثر گونترگراس، برجسته‌ترین نویسنده‌ی حال حاضر آلمان است؛ شاید او که برنده‌ی نوبل ادبی 1999 و آخرین برنده‌ی این جایزه در قرن گذشته است، مناسب‌ترین شخص برای بازنگریستن آن قرن باشد. قرن من مجموعه‌ای از‌یکصد داستان کوتاه است که هر‌یک به‌یکی از سال های قرن بیستم می‌پردازد و هر داستان را راوی جداگانه ای نقل می‌کند و در کل، بافته‌ای از تاریخ قتل،‌ جنگ، دستاوردهای شگفت‌انگیز در فن‌آوری،‌ خفقان، موفقیت‌های ورزشی،‌پیشرفت‌های علمی، و زیاده‌خواهی را شکل می‌دهد و تصویری‌ یک پارچه از قرن بیستم به نمایش می‌گذارد. او در این کتاب، پیروزی ها و هراس های قرن بیستم را به تصویر می‌کشد و این قرن را در شکوه و ظلمتش نمایش می‌دهد. در این کتاب،‌هر سال تسلیم سال قبل می‌شود و صدای‌ یک راوی،‌ به صدای راویان گذشته می‌پیوندد، بنابریان قرن من بسیار فراتر از مجموعه‌ی صد داستان تشکیل دهنده‌ی آن است. نام کتاب خود نشان می‌دهد که اثری است عظیم و جهان شمول و در عین حال شخصی؛ و نویسنده به گونه‌ای هنرمندانه توانسته این دو مضمون متفاوت را در کتاب با هم بیامیزد. گراس در این مجموعه خلاقانه ترین شکل پیوند تخیل و تاریخ، واقعیت عینی و داستان را تحقق می‌بخشد.
مترجم برای بر طرف کردن مشکلات درک مقصود نویسنده، تحقیقات فراوانی انجام داده و پی‌نوشت‌های متعدد مترجم، درک این اثر را برای خواننده‌ی ایرانی آسان‌‌تر از خواننده‌ی آلمانی زبان کرده است.
قرن من سرگذشت ماست،‌ با تمام عظمت و هراس‌هایش. 


منبع : پرشین بوک


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره