نام: سحر زکریا

سحر زکریا متولد 1352 در اراک است.

با بازی در مجموعه تلویزیونی " در پناه تو " (در نقش دخترعموی رامین) وارد دنیای بازیگری شد. سپس توانایی خود را در بازی در نمایشها و تله تئاترهای مختلف آزمود.

اما شاید از بازی در فیلم " مردی از جنس بلور " بود که دیده شد .
وی بار دیگر به تلویزیون بازگشت و نقشهای نه چندان مهمی در چند مجموعه بازی کرد.

بازی در نقش همسر رابین هود در مجموعه طنز " قطار ابدی " تا حدودی او را به شهرت رساند ، اما شاید او با برنامه طنز " پاورچین " بود که هم استعدادهای نهفته بازی در نقش کمدی خود را بروز داد و هم توانست به محبوبیت دست یابد.

سحر زکریا چند سالی بود که دیگر در کارهای طنز روتین بازی نمی کرد و حالا به گفته عده ای بازگشت قابل قبولی داشته و خاطرات خوش بازی اش در “پاورچین” را زنده کرده است.

شخصیت لعبت الملوک در “قهوه تلخ” یکی از محبوب ترین شخصیت ها در بین دیگر بازیگران توانای طنز این مجموعه است. شخصیتی که لوس است و خنگ به نظر می رسد و همین طور حس ترحم تماشاگر را بر می انگیزد اما در نهایت جاهایی هم به او نشان می دهد که انگار در مورد او اشتباه کرده.

مدام غش می کند، برای سوار اسب سفید رویا هایش شعر می گوید و در بعضی مواقع خشن می شود. سحر زکریا چند سالی بود که دیگر در کارهای طنز معمولی بازی نمی کرد و حالا به گفته عده ای بازگشت قابل قبولی داشته و خاطرات خوش بازی اش در “پاورچین” را زنده کرده است.

او در گفت گو با “دی نا” درباره این موضوع اظهار داشت: «کار جدیدم را مردم دوست دارند. من هم بعد از مدت ها دوری تصمیم گرفتم برگردم.» یکی از دلایل بازگشت سحر زکریا، کار کردن با مهران مدیری است. این چیزی است که خودش روی آن تاکید زیادی دارد:«آقای مدیری در این زمینه حرف های زیادی برای گفتن دارند و دوست داشتم اگر روزی تصمیم گرفتم دوباره طنز بازی کنم فقط با ایشان باشد.»

چند سال پیش بود که بعد از “پاورچین” سحر زکریا در گفت وگویی گفته بود دیگر در کارهای طنز به اصطلاح ۹۰ شبی بازی نمی کند. «با کار طنز مشکلی ندارم. خیلی ها بعد از آن مصاحبه فکر کردند چون من در آن کار اذیت شدم چنین حرفی زده ام، در حالیکه بسیار از نقشم لذت می بردم و مشکلی هم نداشتم. فقط می خواستم چند مدتی از آن فضا بیرون بیایم.»

از او درباره نقشش در “قهوه تلخ” می پرسیم و اینکه از بازی با بازیگران مقابل خود راضی است یا نه؟ «در این مجموعه همه به یک اندازه سهیم هستند. از صدابردار و کسانی که پشت صحنه زحمت می کشند تا کار به نحو احسن به دست مردم برسد تا من بازیگر. نقشم را هم دوست دارم و بازیگر مقابلم آقای مدیری هستند که توانستیم با هم هماهنگ بشویم.»

سحر زکریا تا به حال در سه سریال نقش مقابل مهران مدیری را برعهده داشته برای همین می گوید:«دیگر به شناخت خوبی از بازی هم رسیده ایم و برای همین مشکل خاصی موقع اجرای کار نداریم.»

این روزها مجموعه عوامل “قهوه تلخ” مشغول ضبط قسمت۵۳ این سریال هستند. از طرفی دیگر سی دی طنز مهران مدیری تقریباَ با همان گروه بازیگری به صورت غیر قانونی دست به دست می چرخد. از سحر زکریا می پرسیم آیا قبول دارد انتشار این سی دی کار “قهوه تلخ “را تحت شعاع قرار داده؟

«فکر نکنم. مجموعه ای که بیرون درز پیدا کرده مربوط به چهارسال پیش بوده. یک سری آدم هستند که اتفاقاتی از این دست را برایمان درست می کنند تا ما را ناامید کنند اما مطمئن باشید که ما کار خودمان را می کنیم. فقط می توانم این عمل زشت را محکوم کنم اما کار ما دارد روال خودش را پی می گیرد.»

زکریا در آخر گفت وگو از تاثیری که از مردم در طول پخش “قهوه تلخ” گرفته در رابطه با نقشش صحبت می کند: «آنها لطف دارند و ابراز علاقه می کنند اما در کلیت نقشم دست نبردم تا مردم همان طوری که دوستم داشتند و قبولم کردند بمانم.

.......................................
بخشی از فیلمشناسی :

- مردی از جنس بلور (سعید سهیلی، 1377
- پسران مهتاب (مهدی ودادی، 1379
- اگه می تونی منو بگیر (شاهد احمدلو، 1384
- تله (سیروس الوند، 1385
- زن دوم (سیروس الوند، 1386
- لج و لجبازی (سیدمهدی برقعی، 1388

- در پناه تو (مجموعه، حمید لبخنده، 1373
- کاشانه (مجموعه، قاسم جعفری، 1377
- همسفر (مجموعه، قاسم جعفری، 1378
- دنیای شیرین دریا ( مجموعه، بهروز بقایی، 1378
- قطار ابدی (مجموعه ، 1379
- باران عشق (مجموعه، احمد امینی، یک قسمت، 1380
- پاورچین (مجموعه، مهران مدیری، 1381
- مرد دو هزار چهره (مهران مدیری، 1387
- قهوه تلخ (مهران مدیری، 1388

- برای آخرین بار (اکبر منصور فلاح، 1384


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره