نام: حمید عاملی

تاریخ تولد: ۱۳۲۰
محل تولد : تهران
تاریخ وفات : ۱۶ دی ۱۳۸۶
محل وفات : تهران 
.............................
حمید عاملی گوینده رادیو و قصه‌گو .عاملی از سال ۱۳۳۴ در مجله‌های کیهان بچه‌ها، اطلاعات هفتگی و روشنفکر داستان‌های کوتاه کودکان می‌نوشت و از سال ۱۳۳۷ به گویندگی رادیو در برنامه «کار و کارگر» پرداخت. او در سال ۱۳۵۰ گوینده برنامه رادیویی «راه شب» شد. حمید عاملی همچنین بیش از ۱۰۰ کتاب داستان نوشته است.
حمید عاملی در سال ۱۳۵۲، پس از درگذشت صبحی، قصه‌گوی برنامه «قصه ظهر جمعه» شد. او در آخرین سالهای کاری خود گوینده برنامه‌ «یک شب از هزار و یک شب» رادیو بود و ۹۰۰ قسمت آن را اجرا کرد.آقای عاملی در سال ۱۳۸۲ از سوی وزارت فرهنگ «پیشکسوت اهل قلم» معرفی شده بود ولی پس از ۴۹ سال فعالیت ، در حالی‌که «قصه‌های یک روز تعطیل» او در رادیو تهران پخش می‌شد، در سال ۱۳۸۵ از کار برکنار شد.
مراسم بزرگداشتی برای حمید عاملی چند روز پیش از درگذشتش در رادیو تهران برگزار شد و او در آن مراسم گفته بود که پس از بازگشت از بیمارستان مجدداً به رادیو بازخواهد گشت.
به گفته منوچهر آذری، عاملی در بادرود انجمن شعری را پایه‌گذاری کرده بود و هر ماه یک‌بار تا بادرود می‌رفت و در جلسات این انجمن شرکت می‌کرد. او سرانجام در ۱۶ دی ۱۳۸۶ بر اثر سرطان در تهران درگذشت.


“ قصه‌ها از زبان افراد سفید موی بیشتر پذیرفته می‌شوند، بنابراین باید قصه‌گوها دارای جایگاه و موقعیت اجتماعی باشند تا قصه گویی همیشه زنده بماند.”
“ بچه‌های این سال‌ها، با بچه‌های سی، چهل و پنجاه سال پیش حتماً فرق دارند. بچه‌های این دوره با دکمه‌های کیبورد، گل می زنند. گل می‌خورند، آدم می‌کشند و... نمی‌دانم واقعاً حوصله نشستن پای قصه دیو و پری و خاله سوسکه را دارند یا نه؟ فکر می‌کنم دارند، اتفاقاً بچه‌های این دوره درک بهتری از مسایل دارند."منبع : ویکی پدیا


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره